CIA SEVERNYJ*Holub II oraz Motyw

AutorPiotr Wroński

Autor: Krzysztof M. Kaźmierczak

Fragmenty książki MOTYW:

Kurier - szukanie winnych " Komisja odpowiedzialności Konstytucyjnej przygotowała wstępne wnioski o postawienie przed Trybunałem Stanu za aferę alkoholową byłych członków rządu Tadeusza Mazowieckiego: ministra finansó Leszka Balcelowicza, ministra spraw wewnętrznych Czesława Kiszczaka i Krzysztofa Kozłowskiego oraz szefa Głównego Urzędu Ceł w tamtym czasie - Jerzego Ćwięka.

Stwierdzono, że rząd Mazowieckiego mógł szybciej zablokować przestępczy proceder. Mimo wcześniejszych głosów o pociągnięcie za to do odpowiedzialności ówczesnego premiera komisja sejmowa nie zdecydowała się na ten krok" 

..... 

      "Ci ludzie co biorą ci dom

       Ci ludzie co biorą całą twoją pracę

       Ci ludzie co dają ci broń...

       To rząd oficjalny, system totalitarny"

" Tę piosenkę znał od dawna. Słyszał ją kiedyś na koncercie Kultu w Jarocinie. Miał na pirackiej kasecie z tamtym występem. Zdziwił się, że dopiero teraz Kazik ją nagrał. Minęło już przecież sporo lat. Polska jest już innym krajem, głęboko wierzył, że stare już nie wróci."

Fragment książki Holub II:

"Pamiętajcie, Czytelnicy, że „Holub” nie jest romansem szpiegowskim.

 Ta książka ma wiele smaczków i warstw. Może, zresztą, lepiej dać sobie z nią spokój i nie polecać jej?   

 I tak nie dostanę nagrody Nobla!

 I bardzo dobrze.

 Aha! To nie jest książka dla purystów językowych. Bohaterowie mówią wzniośle, slangiem, potocznie i nie przejmują się jakąkolwiek poprawnością. Jak w życiu. "

Nowy produkt